Comchip Technology TV06B120J-G
Part No.:
TV06B120J-G
Datasheet:
AetrixTV06B120J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
Comments
TV06B120J-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.15A
Power - Peak Pulse:
600W