Comchip Technology TV06B130J-HF
Part No.:
TV06B130J-HF
Datasheet:
AetrixTV06B130J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Comments
TV06B130J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.91A
Power - Peak Pulse:
600W