Comchip Technology TV06B140J-G
Part No.:
TV06B140J-G
Datasheet:
AetrixTV06B140J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA
Comments
TV06B140J-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.86A
Power - Peak Pulse:
600W