Comchip Technology TV06B150J-HF
Part No.:
TV06B150J-HF
Datasheet:
AetrixTV06B150J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Comments
TV06B150J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24.59A
Power - Peak Pulse:
600W