Comchip Technology TV06B160J-HF
Part No.:
TV06B160J-HF
Datasheet:
AetrixTV06B160J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AA
Comments
TV06B160J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.08A
Power - Peak Pulse:
600W