Comchip Technology TV06B170J-G
Part No.:
TV06B170J-G
Datasheet:
AetrixTV06B170J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Comments
TV06B170J-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
21.74A
Power - Peak Pulse:
600W