Comchip Technology TV06B180J-G
Part No.:
TV06B180J-G
Datasheet:
AetrixTV06B180J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Comments
TV06B180J-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.55A
Power - Peak Pulse:
600W