Comchip Technology TV06B200J-HF
Part No.:
TV06B200J-HF
Datasheet:
AetrixTV06B200J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Comments
TV06B200J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.52A
Power - Peak Pulse:
600W