Comchip Technology TV06B201JB-G
Part No.:
TV06B201JB-G
Datasheet:
AetrixTV06B201JB-G.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 324VC DO214AA
Comments
TV06B201JB-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.85A
Power - Peak Pulse:
600W