Comchip Technology TV06B201J-HF
Part No.:
TV06B201J-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
AetrixTV06B201J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 324VC DO214AA
Comments
TV06B201J-HF Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Comchip Technology
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.85A
Power - Peak Pulse:
600W