Comchip Technology TV06B220J-G
Part No.:
TV06B220J-G
Datasheet:
AetrixTV06B220J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AA
Comments
TV06B220J-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
600W