Comchip Technology TV06B240J-HF
Part No.:
TV06B240J-HF
Datasheet:
AetrixTV06B240J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Comments
TV06B240J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15.42A
Power - Peak Pulse:
600W