Comchip Technology TV06B251J-G
Part No.:
TV06B251J-G
Datasheet:
AetrixTV06B251J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 250VWM 405VC DO214AA
Comments
TV06B251J-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
250V
Voltage - Breakdown (Min):
279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
405V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.48A
Power - Peak Pulse:
600W