Comchip Technology TV06B301JB-G
Part No.:
TV06B301JB-G
Datasheet:
AetrixTV06B301JB-G.pdf
Description:
TVS DIODE 300VWM 486VC DO214AA
Comments
TV06B301JB-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.23A
Power - Peak Pulse:
600W