Comchip Technology TV06B351J-G
Part No.:
TV06B351J-G
Datasheet:
AetrixTV06B351J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 350VWM 567VC DO214AA
Comments
TV06B351J-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
350V
Voltage - Breakdown (Min):
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.06A
Power - Peak Pulse:
600W