Comchip Technology TV06B360JB-G
Part No.:
TV06B360JB-G
Datasheet:
AetrixTV06B360JB-G.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA
Comments
TV06B360JB-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.33A
Power - Peak Pulse:
600W