Comchip Technology TV06B401J-HF
Part No.:
TV06B401J-HF
Datasheet:
AetrixTV06B401J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 400VWM 648VC DO214AA
Comments
TV06B401J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
400V
Voltage - Breakdown (Min):
447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
930mA
Power - Peak Pulse:
600W