Comchip Technology TV06B441JB-HF
Part No.:
TV06B441JB-HF
Datasheet:
AetrixTV06B441JB-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 440VWM 713VC DO214AA
Comments
TV06B441JB-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
440V
Voltage - Breakdown (Min):
492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
840mA
Power - Peak Pulse:
600W