Comchip Technology TV06B6V5J-G
Part No.:
TV06B6V5J-G
Datasheet:
AetrixTV06B6V5J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AA
Comments
TV06B6V5J-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
53.57A
Power - Peak Pulse:
600W