Comchip Technology TV06B8V5J-G
Part No.:
TV06B8V5J-G
Datasheet:
AetrixTV06B8V5J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AA
Comments
TV06B8V5J-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
41.67A
Power - Peak Pulse:
600W