Comchip Technology TV06B900JB-G
Part No.:
TV06B900JB-G
Datasheet:
AetrixTV06B900JB-G.pdf
Description:
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AA
Comments
TV06B900JB-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
90V
Voltage - Breakdown (Min):
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
146V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.11A
Power - Peak Pulse:
600W