Comchip Technology TV15C100JB-HF
Part No.:
TV15C100JB-HF
Datasheet:
AetrixTV15C100JB-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Comments
TV15C100JB-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
88.24A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)