Comchip Technology TV15C101JB-G
Part No.:
TV15C101JB-G
Datasheet:
AetrixTV15C101JB-G.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
Comments
TV15C101JB-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.26A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)