Comchip Technology TV15C110JB-HF
Part No.:
TV15C110JB-HF
Datasheet:
AetrixTV15C110JB-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AB
Comments
TV15C110JB-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
82.42A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)