Comchip Technology TV15C121JB-G
Part No.:
TV15C121JB-G
Datasheet:
AetrixTV15C121JB-G.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AB
Comments
TV15C121JB-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.77A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)