Comchip Technology TV15C130J-HF
Part No.:
TV15C130J-HF
Datasheet:
AetrixTV15C130J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Comments
TV15C130J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
69.77A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)