Comchip Technology TV15C140JB-HF
Part No.:
TV15C140JB-HF
Datasheet:
AetrixTV15C140JB-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Comments
TV15C140JB-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
14V
Voltage - Breakdown (Min):
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
64.66A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)