Comchip Technology TV15C141JB-HF
Part No.:
TV15C141JB-HF
Datasheet:
AetrixTV15C141JB-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 140VWM 226.8VC DO214AB
Comments
TV15C141JB-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
140V
Voltage - Breakdown (Min):
155V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
226.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.61A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)