Comchip Technology TV15C150J-HF
Part No.:
TV15C150J-HF
Datasheet:
AetrixTV15C150J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
Comments
TV15C150J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
61.48A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)