Comchip Technology TV15C170J-HF
Part No.:
TV15C170J-HF
Datasheet:
AetrixTV15C170J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Comments
TV15C170J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
54.35A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)