Comchip Technology TV15C181J-HF
Part No.:
TV15C181J-HF
Datasheet:
AetrixTV15C181J-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 180VWM 291.6VC DO214AB
Comments
TV15C181J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
291.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.14A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)