Comchip Technology TV15C191JB-HF
Part No.:
TV15C191JB-HF
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AetrixTV15C191JB-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 190VWM 307.8VC DO214AB
Comments
TV15C191JB-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
190V
Voltage - Breakdown (Min):
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
307.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.87A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)