Comchip Technology TV15C240JB-HF
Part No.:
TV15C240JB-HF
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Comments
TV15C240JB-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
38.56A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)