Comchip Technology TV15C300J-G
Part No.:
TV15C300J-G
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AetrixTV15C300J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Comments
TV15C300J-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.99A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)