Comchip Technology TV15C360J-HF
Part No.:
TV15C360J-HF
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
Comments
TV15C360J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25.82A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)