Comchip Technology TV15C450J-HF
Part No.:
TV15C450J-HF
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Comments
TV15C450J-HF Specifications
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.63A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)