Comchip Technology TV15C510J-G
Part No.:
TV15C510J-G
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AetrixTV15C510J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Comments
TV15C510J-G Specifications
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)