Comchip Technology TV15C580JB-HF
Part No.:
TV15C580JB-HF
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Comments
TV15C580JB-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.03A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)