Comchip Technology TV15C6V0JB-G
Part No.:
TV15C6V0JB-G
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AetrixTV15C6V0JB-G.pdf
Description:
TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO214AB
Comments
TV15C6V0JB-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6V
Voltage - Breakdown (Min):
6.67V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
10.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
146.63A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)