Comchip Technology TV15C750J-G
Part No.:
TV15C750J-G
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AetrixTV15C750J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Comments
TV15C750J-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)