Comchip Technology TV15C7V0JB-HF
Part No.:
TV15C7V0JB-HF
Description:
TVS DIODE 7VWM 12VC DO214AB
Comments
TV15C7V0JB-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7V
Voltage - Breakdown (Min):
7.78V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
125A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)