Comchip Technology TV15C7V5J-G
Part No.:
TV15C7V5J-G
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AetrixTV15C7V5J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AB
Comments
TV15C7V5J-G Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
116.28A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)