Comchip Technology TV15C800JB-HF
Part No.:
TV15C800JB-HF
Description:
TVS DIODE 80VWM 129.6VC DO214AB
Comments
TV15C800JB-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
80V
Voltage - Breakdown (Min):
88.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
129.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.57A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)