Comchip Technology TV15C850JB-HF
Part No.:
TV15C850JB-HF
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AB
Comments
TV15C850JB-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.95A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)