Comchip Technology TV15C8V0J-HF
Part No.:
TV15C8V0J-HF
Description:
TVS DIODE 8VWM 13.6VC DO214AB
Comments
TV15C8V0J-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8V
Voltage - Breakdown (Min):
8.89V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
13.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
110.29A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)