Comchip Technology TV15C9V0JB-HF
Part No.:
TV15C9V0JB-HF
Description:
TVS DIODE 9VWM 15.4VC DO214AB
Comments
TV15C9V0JB-HF Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
9V
Voltage - Breakdown (Min):
10V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
15.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
97.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)