Comchip Technology TV30C580J-G
Part No.:
TV30C580J-G
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
AetrixTV30C580J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Comments
TV30C580J-G Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Comchip Technology
Package/Case:
DO-214AB, SMC
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
32.05A
Power - Peak Pulse:
3000W (3kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)