YAGEO UBQ10A05L04-R0.4
Part No.:
UBQ10A05L04-R0.4
Manufacturer:
YAGEO
Category:
TVS Diodes
Package:
10-UFDFN
Datasheet:
AetrixUBQ10A05L04-R0.4.pdf
Description:
TVS ESD QFN-10 5V 15V
Comments
UBQ10A05L04-R0.4 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
10-UFDFN
Series:
UBQ10A05L04-R0.4
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
4
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
10V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
Power Line Protection:
No
Applications:
DVI, HDMI, USB
Capacitance @ Frequency:
0.35pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)