Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 18QHTF22-4.112-OE
Part No.:
18QHTF22-4.112-OE
Datasheet:
Aetrix18QHTF22-4.112-OE.pdf
Description:
4.112 MHz XO 1.8V 2.5X2.0 MM OE
Comments
18QHTF22-4.112-OE Specifications
Frequency:
4.112 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
21mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)