Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-147-C3-R0
Part No.:
ATS-10D-147-C3-R0
Datasheet:
AetrixATS-10D-147-C3-R0.pdf
Description:
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412
Comments
ATS-10D-147-C3-R0 Specifications
Packaging:
Bulk
Length:
1.378" (35.00mm)
Width:
1.378" (35.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
13.65°C/W @ 100 LFM